Тошихиде Саито

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Тошихиде Саито
Лични податоци
Роден на 20 април 1973(1973-04-20)(51 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1996–2006 Shimizu S-Pulse
2007–2008 Shonan Bellmare
2009–2013 Fujieda MYFC
Репрезентација
1996–1999 Јапонија Јапонија 17 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Тошихиде Саито (роден 20 април 1973) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Тошихиде Саито бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 1998.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1996 2 0
1997 7 0
1998 4 0
1999 4 0
Вкупно 17 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]