Хироши Нанами

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Хироши Нанами
Лични податоци
Роден на 28 ноември 1972(1972-11-28)(51 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1995–2008 Júbilo Iwata
1999–2000Venezia
2006Cerezo Osaka
2007Tokyo Verdy
Репрезентација
1995–2001 Јапонија Јапонија 67 (9)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Хироши Нанами (роден 28 ноември 1972) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Хироши Нанами бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 1998.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1995 2 2
1996 13 1
1997 21 3
1998 11 0
1999 6 0
2000 12 3
2001 2 0
Вкупно 67 9

Надворешни врски[уреди | уреди извор]