Еисуке Наканиши

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Еисуке Наканиши
Лични податоци
Роден на 23 јуни 1973 (1973-06-23) (49 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1992–2003 JEF United Ichihara
2004–2006 Yokohama F. Marinos
Репрезентација
1997–2002 Јапонија Јапонија 14 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Еисуке Наканиши (роден 23 јуни 1973) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Еисуке Наканиши бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 1998.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1997 5 0
1998 6 0
1999 1 0
2000 1 0
2001 0 0
2002 1 0
Вкупно 14 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]