Масаши Накајама

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Масаши Накајама
Лични податоци
Роден на 23 септември 1967(1967-09-23)(56 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Клупски податоци
Сегашен клуб Azul Claro Numazu
Број 39
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1990–2009 Júbilo Iwata
2010–2012 Consadole Sapporo
2015– Azul Claro Numazu
Репрезентација
1990–2003 Јапонија Јапонија 53 (21)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари
Масаши Накајама-1994 година

Масаши Накајама (роден 23 септември 1967) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Масаши Накајама бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 1998 и 2002.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1990 1 0
1991 0 0
1992 6 3
1993 8 4
1994 0 0
1995 4 1
1996 0 0
1997 2 2
1998 10 4
1999 1 0
2000 7 6
2001 8 1
2002 3 0
2003 3 0
Вкупно 53 21

Надворешни врски[уреди | уреди извор]