Прејди на содржината

Наохиро Такахара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Наохиро Такахара
Лични податоци
Роден на 4 јуни 1979(1979-06-04)(45 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1998–2002 Júbilo Iwata
2001–2002Boca Juniors
2002–2006 Hamburg
2006–2007 Ајнтрахт Франкфурт
2008–2010 Urawa Reds
2010 Suwon Samsung Bluewings
2011–2012 Shimizu S-Pulse
2013–2014 Tokyo Verdy
2014–2015 SC Sagamihara
Репрезентација
2000–2008 Јапонија Јапонија 57 (23)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Наохиро Такахара (роден 4 јуни 1979) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Наохиро Такахара бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2006.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2000 11 8
2001 4 0
2002 4 1
2003 8 2
2004 5 1
2005 7 2
2006 5 3
2007 9 6
2008 4 0
Вкупно 58 23

Надворешни врски[уреди | уреди извор]