Лочишно

Од Википедија — слободната енциклопедија
Лочишно
Лочишно is located in Грција
Лочишно
Лочишно (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Лочишно — маало на селото Гостун во општината Гребен, Егејска Македонија, Република Грција, а порано одделно село.

Географија и местоположба[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Стопанство[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени установи[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]