Кривци (Гребенско)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Кривци
Кривци is located in Грција
Кривци
Кривци (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Кривци — село во Гребенско, Егејска Македонија, денес Грција.

Географиja и местоположба[уреди | уреди извор]

Историja[уреди | уреди извор]

Стопанство[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени установи[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]