Калоки

Од Википедија — слободната енциклопедија


Калоки
Калоки во рамките на Егејска Македонија
Калоки
Местоположба на Калоки во Егејска Македонија
Калоки на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1501010701

Калокигребенско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположба[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Стопанство[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени установи[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]