Лунце

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Лунци)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лунце
Lhuentse Dzong.jpg
Грешка во Lua во Модул:Location_map, ред 502: Unable to find the specified location map definition. Neither "Модул:Location map/data/Bhutan" nor "Шаблон:Location map Bhutan" existsМестоположба во Бутан.
Координати: 27°39′N 91°9′E / 27.650° СГШ; 91.150° ИГД / 27.650; 91.150Координати: 27°39′N 91°9′E / 27.650° СГШ; 91.150° ИГД / 27.650; 91.150
ДржаваFlag of Bhutan.svg Бутан
ОкругЛунце
Часовен појасBTT (UTC+6)

Лунце или Лунци е град во Бутан во округот Лунце.[1] Во градот се наоѓа Лунце Ѕонг.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „NGA GeoName Database“. National Geospatial Intelligence Agency. Архивирано од изворникот на 2008-06-08. конс. 2008-07-05. 

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]