Лавда

From Википедија
Jump to navigation Jump to search
Лавда
Лавда is located in Грција
Лавда
Лавда (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Лавда е гревенско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географиja и местоположба[edit | edit source]

Историja[edit | edit source]

Економија[edit | edit source]

Демографија[edit | edit source]

Општествени институции[edit | edit source]

Културни и природни знаменитости[edit | edit source]

Редовни настани[edit | edit source]

Личности[edit | edit source]

Култура и спорт[edit | edit source]

Иселеништво[edit | edit source]

Надворешни врски[edit | edit source]