Разлика помеѓу преработките на „Анџело Ди Ливио“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 537 бајти ,  пред 8 месеци
нема опис на уредувањето
 
==Надворешни врски==
{{Порталкутија
|right=yes
|boxwidth=200px
|marign=0px
|name1=Биографија
|image1=P vip.svg
|name2=Фудбал
|image2=Soccer ball.svg
|name3=Италија
|image3=Flag of Italy.svg
}}
{{commons category|Angelo Di Livio}}
*[https://int.soccerway.com/players/angelo-di-livio/104077/ Анџело Ди Ливио на soccerway]
*[https://www.transfermarkt.com/angelo-di-livio/profil/spieler/21148 Анџело Ди Ливио на transfermarkt]
*[https://www.espn.com/soccer/player/_/id/82107/angelo-di-livio Анџело Ди Ливио на espn]
*[https://www.whoscored.com/Players/106635 Анџело Ди Ливио на whoscored]
*{{en}} [http://www.rsssf.com/miscellaneous/dilivio-intl.html Статистика на RSSSF.com]
*[http://www.transfermarkt.co.uk/en/angelo-di-livio/profil/spieler_21148.html Профил на трансфермаркт]
 
{{Јувентус-Шампион на Европа 1996}}

Прегледник