Корисник:Carshalton

  Од Википедија — слободната енциклопедија


  Добредојдовте на страната на корисникот

  Carshalton

  ░▌C▐▌A▐▌R▐▌S▐▌H▐▌A▐▌L▐▌T▐▌O▐▌N▐░ - македонски википидејанец, роден и живее во Скопје. Активен од 2011 година.

  Кориснички кутии[уреди | уреди извор]

  Noia 64 apps karm.svg Овој корисник е активен на Википедија веќе
   11 години, 2 месеци и 14 дена.
  mkMајчин јазик на овој корисник е македонскиот.
  Flag of North Macedonia.svg Овој корисник живее во Македонија.
  Soccerball.jpgОвој корисник сака фудбал.
  600px pentasection vertical Black White.svgОвој корисник е навивач на
  Јувентус.
  Rosso e Nero (Strisce).pngОвој корисник е навивач на
  Вардар.

  Разговор[уреди | уреди извор]

  За разговор одете овдеFeather writing.png

  Придонеси и статистика[уреди | уреди извор]

  Мој избрани статии[уреди | уреди извор]

  Избрани статии
  Cscr-featured.svg Статијата Марио Манџукиќ, која Вие ја создадовте и проширивте, го доби статусот „избрана статија“. Ве повикувам да продолжите со уредувањето на квалитетни статии кои во иднина би можеле да се стекнат со овој статус.
  Cscr-featured.svg Статијата Фудбалска репрезентација на Аргентина, која Вие ја проширивте, го доби статусот „избрана статија“. Ве повикувам да продолжите со уредувањето на квалитетни статии кои во иднина би можеле да се стекнат со овој статус.
  Cscr-featured.svg Статијата ФК Вердер Бремен, која Вие ја создадовте и проширивте, го доби статусот „избрана статија“. Ве повикувам да продолжите со уредувањето на квалитетни статии кои во иднина би можеле да се стекнат со овој статус.

  Награди[уреди | уреди извор]

  Награди
  Tireless Contributor Barnstar.gif
  За вложениот труд во збогатувањето на содржините на Википедија на македонски јазик.
  од Kiril Simeonovski (разговор)
  Real Life Barnstar.jpg Награда за активизам
  Награда од мене за активизмот кој го покажувате во работата на Википедија на македонски јазик. Продолжете така и понатаму.:) Kiril Simeonovski (разговор) 20:20, 20 декември 2011 (CET)
  Export hell seidel steiner.png Секоја чест за придонесите поврзани со фудбалот.:) Kiril Simeonovski (разговор) 17:04, 22 декември 2011 (CET)
  Barnstar of Diligence Hires.png Награда за трудољубивост
  Секоја чест мајсторе за методичноста во работата. Гледам дека секоја нова статија ти е подобра. Статијата за Јувентус е навистина одлична.:) Kiril Simeonovski (разговор) 01:48, 24 август 2012 (CEST)
  Writers Barnstar Hires.png Награда за обемни придонеси
  Повели една награда за обемен придонес од областа на фудбалот. Навистина ја заслужи!:) Kiril Simeonovski (разговор) 20:44, 23 ноември 2012 (CET)
  Gold football ball.svg Златна топка
  Бидејќи сум голем фан на Јунајтед, ти ја доделувам златната топка по повод најновата статија за Солскјер. Мило ми е што има страница за овој член од „златната генерација“ на Манчестер. Поздрав. Вик Ретлхед (разговор) 23:31, 31 јануари 2013 (CET)
  Writers Barnstar Hires.png Награда за обемни придонеси
  Секоја чест за твоите уредувања, кои стануваат се подобри и подобри. Само што ја видов статијата за Роберт Левандовски и можам да кажам едно големо браво :) Ehrlich91 (разговор) 15:20, 23 мај 2015 (CEST)