Податотека:Wappen Landkreis Wittenberg.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 604 × 683 пиксели, големина: 160 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Deutsch: Wappen des Landkreis Wittenberg
English: Coat of arms of the Landkreis Wittenberg
Датум
Извор Broschüre „Die Wappen der Landkreise und kreisfreien Städte des Landes Sachsen-Anhalt“ Im Auftrag des Ministeriums des Innern des Landes Sachsen-Anhalt herausgegeben vom Landeshauptarchiv Magdeburg 1996 ISBN 3-932090-04-7
Автор непознат , drawn by T. Rystau (de:Benutzer:Ollemarkeagle)
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
На оваа слика е прикажан грб на Здружение со јавно право (Körperschaft des öffentlichen Rechts). Според § 5 Изв. 1 од Законот за авторски права на Германија, службени дела како грбови припаѓаат во јавна сопственост (gemeinfrei). Напомена: За употребата на грбови постојат извесни правни ограничувања, независно од авторските права за тука прикажаното.
Wappen Deutschlands
SVG разработка
Inkscape-yes.svg
Оваа векторска графика е извадок од PDF направен со Inkscape-extract. Помош.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна08:42, 23 август 2008Минијатура на верзијата од 08:42, 23 август 2008604 × 683 (160 КБ)Ollemarkeagleverbesserte Version
19:24, 9 јуни 2008Минијатура на верзијата од 19:24, 9 јуни 2008596 × 720 (145 КБ)Ollemarkeagle{{Information |Description= Wappen Landkreis Wittenberg (Sachsen-Anhalt) |Source= Broschüre "Die Wappen der Landkreise und Kreisfreien Städte des Landes Sachsen-Anhalt" Im Auftrag des Ministeriums des Innern des Landes Sachsen-Anhalt herausgegeben vom L

Следниве 73 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.