Тор цур Дибенер Хајде

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Тор цур Дибенер Хајде била заедница на општини во округот Витенберг, во Саксонија-Анхалт, Германија. Се наоѓала југозападно од Витенберг. Седиштето на заедницата на општини било во Грефенхајнихен. Била распуштена во јануари 2011.

Заедницата на општини Тор цур Дибенер Хајде се состоела од следниве општини:


Координати: 51°43′N 12°26′E / 51.717° N; 12.433° E / 51.717; 12.433