Грибо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Грб на Грибо

Грибо е поранешна општина во округот Витенберг, Саксонија-Анхалт, Германија. Од јануари 2008, е дел од градот Витенберг.