Податотека:Flag of Kyiv Kurovskyi.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 900 × 600 пиксели, големина: 69 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Flag of Kyiv adopted by Kyiv City Council Order No. 10-c in 25.05.1995
Русский: Флаг Киева, утвержденный Распоряжением Председателя Киевсовета № 10-с от 25.05.1995
Українська: Прапор Києва, затверджений Розпорядженням Голови Київради № 10-с від 25.05.1995
Датум
Извор сопствено дело
Автор Leonid76

Лиценцирање

Public domain
Според Член 10 од Законот за авторското право и сродните права на Украина ова дело е во ' во Украина, а можеби и во други држави бидејќи задоволува еден со следниве критериуми:
  • (а) дневни вести или новости за тековни настани кои сочинуваат редовни информации од печатот;
  • (б) фолклорни дела;
  • (в) службени документи од политички, законодавен или административен карактер (закони, укази, решенија, судски одлуки, државни стандарди и тн.) издадени од државните власти во рамките на нивната надкежност, како и нивни службени преводи;
  • (г) Државни симболи на Украина, владини одликувања; симболи и знаци на владини органи, Армијата на Украина и други воени организации; симболи на територијалните заедници; симболи и знаци на претпријатија, установи и организации;
  • (д) банкноти;
  • (ѓ) возни редови, ТВ и радио програми, телефонски именици и слични бази на податоци кои не го задоволуваат критериумот за оригиналност и за кои важи правото „суи генерис“ (особено или посебно право).
Имајте предвид дека сите нацрти на нешта во ставките (г) и (д) се заштитени со авторски права, и за нивна употреба е потребна службена дозвола.

беларуская | беларуская (тарашкевіца)‎ | Deutsch | English | македонски | русский | українська | +/−
Lesser Coat of Arms of Ukraine.svg

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна19:00, 14 јануари 2012Минијатура на верзијата од 19:00, 14 јануари 2012900 × 600 (69 КБ)Leonid76

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.