Куќа на ул. „Широк сокак“ бр. 41 (Битола)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Куќа на ул. „Широк сокак“ бр. 41
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Широк сокак“ бр. 41
ГрадБитола
ЗемјаМакедонија

Куќа на ул. „Широк сокак“ бр. 41староградска куќа во Битола, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот на 9 август 2021. Посетено на 14 јуни 2022.