Прејди на содржината

Куќа на бул. „Први мај“ бр. 179 и ул. „Браќа Мингови“ (Битола)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на бул. „Први мај“ бр. 179 и ул. „Браќа Мингови“
Поглед на куќата
Општи податоци
Видприземје и кат
ГрадБитола, Општина Битола
ЗемјаМакедонија

Куќа на бул. „Први мај“ бр. 179 и ул. „Браќа Мингови“ — архитектонско обележје во градот Битола, заведена како културно наследство на Македонија во Списокот на заштитени добра на Министерството за култура под реден број 82 во Битола.[1]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитено културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 14 мај 2022.