Прејди на содржината

Станбен објект на ул. „Широк сокак“ бр. 67 (Битола)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Станбен објект на ул. „Широк сокак“ бр. 67
Поглед на објектот
Општи податоци
Видприземје и два ката
ГрадБитола, Општина Битола
ЗемјаМакедонија

Станбен објект на ул. „Широк сокак“ бр. 67 — архитектонско обележје во градот Битола, заведена како културно наследство на Македонија во Списокот на заштитени добра на Министерството за култура под реден број 129 во Битола.[1]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитено културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 8 април 2022.