Станбен објект на ул. „Широк сокак“ бр. 67 (Битола)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Станбен објект на ул. „Широк сокак“ бр. 67
Станбен објект на ул. Широк сокак бр. 67, Битола.jpg
Поглед на објектот
Општи податоци
Типприземје и два ката
ГрадБитола, Општина Битола
ЗемјаМакедонија

Станбен објект на ул. „Широк сокак“ бр. 67 — архитектонско обележје во градот Битола, заведена како културно наследство на Македонија во Списокот на заштитени добра на Министерството за култура под реден број 129 во Битола.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитено културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот на 9 август 2021. Посетено на 8 април 2022.