Куќа на ул. „Широк сокак“ бр. 34 (Битола)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Широк сокак“ бр. 34
Куќа на ул. Широк сокак бр.34 Битола.jpg
Поглед на куќата
Општи податоци
Типдвокатна куќа
ГрадБитола, Општина Битола
ЗемјаМакедонија

Куќа на ул. „Широк сокак“ бр. 34 — архитектонско обележје во градот Битола, заведена како културно наследство на Македонија во Списокот на заштитени добра на Министерството за култура под реден број 103 во Битола.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитено културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 02 април 2022. Проверете ги датумските вредности во: |accessdate= (help)