Категорија:Жртви во битките за слобода на Скопје

Од Википедија — слободната енциклопедија

Оваа категорија ги содржи жртвите, настрадани во битките за ослободување на градот Скопје, периодот октомври-ноември, кога се вршени последните акции за завземање, односно ослободување на градот.

Страници во категоријата „Жртви во битките за слобода на Скопје“

Прикажани се 200 од вкупно 209 страници во категоријата.

(претходна страница) (следна страница)
(претходна страница) (следна страница)