Џамија Аебух Асех

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Lebuh Aceh Mosque)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Кота Кинабалу
Основни податоци
Место Лебух , Малезија
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија


Џамијата Лебух е муслимански храм кој се наоѓа во Пенанг, Малезија. Била изградена во 19 век .