Џамија Ан-Нур Котараја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Ал-Нур Кота Раја
Основни податоци
Место Џохор, Малезија
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија


Џамијата Ал-Нур Кота Раја е муслимански храм кој се наоѓа во Џохор, Малезија.