Џамија Ан-Нур Котараја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Ал-Нур Кота Раја
Masjid An-Nur - panoramio.jpg
Основни податоци
МестоЏохор, Малезија
ПрипадностИслам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија


Џамијата Ал-Нур Кота Раја е муслимански храм кој се наоѓа во Џохор, Малезија.