Џамија Султан Исмаил Џамек

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Sultan Ismail Jamek Mosque)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Султан Исмаил Џамек
Sultan Ismail Jamek Mosque.JPG
Основни податоци
Место Џохор, Малезија
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија

Џамија Султан Исмаил Џамек е муслимански храм која се наоѓа во Џохор, Малезија.