Џамија Султан Исмаил Џамек

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Џамија Султан Исмаил Џамек
Основни податоци
Место Џохор, Малезија
Религија Ислам
Држава Малезија
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија
Карактеристики

Џамија Султан Исмаил Џамек е муслимански храм која се наоѓа во Џохор, Малезија.