Прејди на содржината

Џамија Султан Исмаил Џамек

Од Википедија — слободната енциклопедија
Џамија Султан Исмаил Џамек
Основни податоци
МестоЏохор, Малезија
Припадностислам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамија Султан Исмаил Џамек е муслимански храм која се наоѓа во Џохор, Малезија[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Masjid Jamek Sultan Ismail | Religious, Masjid, Batu Pahat“. travel.findbulous.info. Архивирано од изворникот на 2014-12-24.