Џамија абу Бакар Ас Сидик

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Saidina Abu Bakar As Siddiq Mosque)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Саидина Абу Бакар Ас Сидик
Основни податоци
Место Каула Лумпур , Малезија
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија


Џамијата Саидина Абу Бакар Ас Сидик е муслимански храм кој се наоѓа во Каула Лумпур, Малезија.