Џамија Масџид Џамек Лакрин

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Masjid Jamek Larkin)
Џамија Ларкин Џамек
Основни податоци
МестоЏохор , Малезија
Припадностислам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Ларкин Џамек е муслимански храм кој се наоѓа во Џохор, Малезија[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Masjid Jamek Tun Hussein Onn“. yellowpagesmy.com. Посетено на 2022-10-04.