Џамија Пучонг Пердана

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пукхонг Пердана
Основни податоци
МестоСелангор , Малезија
Припадностислам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Пукхонг Пердана е муслимански храм кој се наоѓа во Селангор, Малезија.