Џамија Ал-Аманиах

Од Википедија — слободната енциклопедија
Џамија Џамек Ал-Аминах
Основни податоци
МестоСелангор, Малезија
Припадностислам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Џамек Ал-Аминах е муслимански храм кој се наоѓа во Селангор, Малезија[1][2].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „PORTAL PENGURUSAN MASJID“. e-masjid.jais.gov.my. Посетено на 2022-08-29.
  2. „MASJID JAMEK AL-AMANIAH“. opengovmy.com. Архивирано од изворникот на 2022-08-29. Посетено на 2022-08-29.