Џамија Ал-Аманиах

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Џамек Ал-Аминах
Основни податоци
Место Селангор, Малезија
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија

Џамијата Џамек Ал-Аминах е муслимански храм кој се наоѓа во Селангор, Малезија.