Џамија Негери Сембилиан

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Negeri Sembilan State Mosque)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Серембанската џамија
Negeri Sembilan State Mosque.JPG
Основни податоци
Место Серембан , Малезија
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија
Завршен 1970

Серембанската џамија е муслимански храм кој се наоѓа во Серембан, Малезија. Била изградена во 1970 година.