Џамија Кампунг Мелау Маџид Џамек

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Kampung Melayu Majidee Jamek Mosque)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Кампунг Мелау Маџид Џамек
Основни податоци
Место Џохор , Малезија
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија

Џамијата Кампунг Мелау Маџид Џамек е муслимански храм кој се наоѓа во Џохор, Малезија.