Џамија Ал Муџахедин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Ал-Муџахедин
Основни податоци
МестоСелангор, Малезија
ПрипадностИслам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија


Џамијата Ал-Муџахедин е муслимански храм кој се наоѓа во Селангор, Малезија.