Џамија Ал Муџахедин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Џамија Ал-Муџахедин
Основни податоци
Место Селангор, Малезија
Религија Ислам
Држава Малезија
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија
Карактеристики


Џамијата Ал-Муџахедин е муслимански храм кој се наоѓа во Селангор, Малезија.