Џамија Дарул Ешан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Дарул Ешан
Masjid Darul Ehsan Subang Jaya (2022).jpg
Основни податоци
МестоСелангор , Малезија
Припадностислам
Осветен1985
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија
Завршен1987

Џамијата Дарул Ешан е муслимански храм кој се наоѓа во Селангор, Малезија. Овој објект бил граден во периодот помеѓу 1985 до 1987 година.