Џамија Султан Ибрахим Џамек

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Sultan Ibrahim Jamek Mosque)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Султан Ибрахим Џамек
Masjid Sultan Ibrahim, Muar, Johor.jpg
Основни податоци
Место Џохор, Малезија
Припадност Ислам
Осветен 1980
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија
Завршен 1982

Џамија Султан Ибрахим Џамек е муслимански храм која се наоѓа во Џохор, Малезија.