Џамија Султан Ибрахим Џамек

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Џамија Султан Ибрахим Џамек
Masjid Sultan Ibrahim, Muar, Johor.jpg
Основни податоци
Место Џохор, Малезија
Религија Ислам
Држава Малезија
Осветен 1980
Архитектонски опис
Тип џамија
Завршено 1982
Карактеристики

Џамија Султан Ибрахим Џамек е муслимански храм која се наоѓа во Џохор, Малезија.