Џамија Султан Ибрахим Џамек

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Султан Ибрахим Џамек
Masjid Sultan Ibrahim, Muar, Johor.jpg
Основни податоци
МестоЏохор, Малезија
Припадностислам
Осветен1980
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија
Завршен1982

Џамија Султан Ибрахим Џамек е муслимански храм која се наоѓа во Џохор, Малезија.