Прејди на содржината

Џамија Ал Таква

Од Википедија — слободната енциклопедија
Џамија Ал-Таква
Основни податоци
МестоКуала Лумпур, Малезија
Припадностислам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Ал-Таква е муслимански храм кој се наоѓа во Куала Лумпур, Малезија[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Masjid At-Taqwa TTDI“. Архивирано од изворникот на 22 June 2018. Посетено на 3 November 2014.