Џамија Ал Таква

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Џамија Ал-Таква
Основни податоци
Место Куала Лумпур, Малезија
Религија Ислам
Држава Малезија
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија
Карактеристики


Џамијата Ал-Таква е муслимански храм кој се наоѓа во Куала Лумпур, Малезија.