Џамија Пучонг Пердана

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Petra Jaya State Mosque)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Пукхонг Пердана
Основни податоци
Место Селангор , Малезија
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија

Џамијата Пукхонг Пердана е муслимански храм кој се наоѓа во Селангор, Малезија.