Џамија Кампунг Бару

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Kampung Baru Mosque)
Џамија Кампунг Бару
Kampung Baru - Jalan Daud - KL tower.JPG
Основни податоци
МестоКуала Лумпур , Малезија
Припадностислам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Кампунг Бару е муслимански храм кој се наоѓа во Куала Лумпур, Малезија.