Џамија Раја Аланг

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Raja Alang Mosque)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Раја Аланг
Основни податоци
МестоСелангор , Малезија
ПрипадностИслам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Раја Аланг е муслимански храм кој се наоѓа во Селангор, Малезија.