Federal Territory Mosque

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Вилајах Персекутуан
Основни податоци
Место Куала Лумпур , Малезија
Припадност Ислам
Осветен 1998
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија
Завршен 2000


Џамијата Вилајах Персекутуан е муслимански храм кој се наоѓа во Куала Лумпур, Малезија. Овој објект бил граден во периодот помеѓу 1998 до 2000 година.