Џамија Транкверах

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Tranquerah Mosque)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Транкверах
Tranquerah Mosque.JPG
Основни податоци
Место Малезија Малака Малезија
Припадност ислам
Духовно-организациски статус џамија
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија

Џамијата Транкверах е муслимански храм која се наоѓа во Малака, Малезија.