Џамија Транкверах

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Транкверах
Tranquerah Mosque.JPG
Основни податоци
МестоМалезија Малака Малезија
Припадностислам
Духовно-организациски статусџамија
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Транкверах е муслимански храм која се наоѓа во Малака, Малезија.