Џамија Транкверах

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Џамија Транкверах
Tranquerah Mosque.JPG
Основни податоци
Место Малезија Малака Малезија
Припадност ислам
Духовно-организациски статус џамија
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија

Џамијата Транкверах е муслимански храм која се наоѓа во Малака, Малезија.