Џамија Кампунг Хулу

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Kampong Hulu mosque)
Џамија Кампунг Хулу
Kampung Hulu Mosque.JPG
Основни податоци
МестоМалака , Малезија
Припадностислам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Кампунг Хулу е муслимански храм кој се наоѓа во Малака, Малезија.