Џамија Кампунг Хулу

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Кампунг Хулу
Masjid-Kampung-Hulu-2364.jpg
Основни податоци
МестоМалака , Малезија
ПрипадностИслам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија


Џамијата Кампунг Хулу е муслимански храм кој се наоѓа во Малака, Малезија.