Џамија Кампунг Хулу

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Џамија Кампунг Хулу
Masjid-Kampung-Hulu-2364.jpg
Основни податоци
Место Малака , Малезија
Религија Ислам
Држава Малезија
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија
Карактеристики


Џамијата Кампунг Хулу е муслимански храм кој се наоѓа во Малака, Малезија.