Џамија Султан Идрис Шах

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Sultan Idris Shah State Mosque)
Џамија Султан Идрис Шах
Sultan Idris Shah II Mosque.JPG
Основни податоци
МестоПерак, Малезија
Припадностислам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамија Султан Идрис Шах е муслимански храм која се наоѓа во Перак, Малезија[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Masjid Sultan Idris Shah II - Islamic Tourism Centre of Malaysia“. itc.gov.my. Архивирано од изворникот на 2014-11-03.