Џамија Султан Идрис Шах

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Sultan Idris Shah State Mosque)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Султан Идрис Шах
Sultan Idris Shah II Mosque.JPG
Основни податоци
Место Перак, Малезија
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија

Џамија Султан Идрис Шах е муслимански храм која се наоѓа во Перак, Малезија.