Прејди на содржината

Џамија Султан Идрис Шах

Од Википедија — слободната енциклопедија
Џамија Султан Идрис Шах
Основни податоци
МестоПерак, Малезија
Припадностислам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамија Султан Идрис Шах е муслимански храм која се наоѓа во Перак, Малезија[1].

  1. „Masjid Sultan Idris Shah II - Islamic Tourism Centre of Malaysia“. itc.gov.my. Архивирано од изворникот на 2014-11-03.