Џамија Саидина Утхман Бин Афан

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Saidina Uthman Bin Affan Mosque)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамијата Утхман Бин Афан
Основни податоци
Место Каула Лумпур, Малезија
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија


Џамијата Утхман Бин Афан е муслимански храм која се наоѓа во Каула Лумпур, Малезија.