Џамија Саидина Утхман Бин Афан

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Saidina Uthman Bin Affan Mosque)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамијата Утхман Бин Афан
Основни податоци
МестоКаула Лумпур, Малезија
Припадностислам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Утхман Бин Афан е муслимански храм која се наоѓа во Каула Лумпур, Малезија.