Џамија Ал-Фалак

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Џамија Ал-Фалак
Основни податоци
Место Селангор, Малезија
Религија Ислам
Држава Малезија
Архитектонски опис
Тип џамија
Карактеристики

Џамијата Ал-Фалак е муслимански храм кој се наоѓа во Селангор, Малезија.