Прејди на содржината

Џамија Ас Сиакирин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Џамија Ас Сијакирин
Основни податоци
МестоКуала Лумпур , Малезија
Припадностислам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Ас Сијакирин е муслимански храм кој се наоѓа во Каула Лумпур, Малезија, во близина на трговскиот центар Сурија КЛЦЦ и кулите близначки Петронас, највисоките кули близначки на светот[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „As-Syakirin Mosque, Kuala Lumpur City Centre, Kuala Lumpur“. Архивирано од изворникот на 4 September 2011. Посетено на 27 April 2011.