Џамија Ас Сиакирин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Ас Сијакирин
As Syakirin Mosque, Kuala Lumpur.jpg
Основни податоци
Место Куала Лумпур , Малезија
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија


Џамијата Ас Сијакирин е муслимански храм кој се наоѓа во Каула Лумпур, Малезија.