Џамија Џамек Бандар Бару

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Jamek Bandar Baru UDA Mosque)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Џамек
Bandar Baru UDA Jamek Mosque.JPG
Основни податоци
Место Бандар Бару , Малезија
Припадност Ислам
Архитектонски опис
Архитектонски тип џамија

Џамијата Џамек Бандар Бару е муслимански храм кој се наоѓа во Џохор, Малезија.