Џамија Џамек Бандар Бару

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Jamek Bandar Baru UDA Mosque)
Џамија Џамек
Основни податоци
МестоБандар Бару , Малезија
Припадностислам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Џамек Бандар Бару е муслимански храм кој се наоѓа во Џохор, Малезија[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Isahak, Zulhisham (19 March 2020). „Covid-19: MBJB laksana dekontaminasi 46 surau, masjid“ [COVID-19: Johor Bahru City Council Perform Decontamination on 46 Suraus, Mosques] (малајски). Sinar Harian. Посетено на 19 July 2021.